❝Akıllı fonksiyonel tekstiller, yenilenebilir kaynaklardan enerji hasatlama ve bilgisayar bilimleri gibi disiplinler arası alanlarda gerçek bir fark yaratacak yeni ürünler ve süreçler araştırmak ve geliştirmek için çalışıyoruz.❞ 
Team DeepTech Engineering 

Araştırmalarımız

Bilginin sınırlarını zorlamak ve bilime inanmak bizim için keyifli bir yolculuktur. Hem bilimsel keşiflerden hem de bunların saha uygulamalarını hayata geçirmekten aynı derecede zevk alıyoruz. Güçlü ve köklü akademi ve endüstri uzmanları olarak, uygulayarak öğrenmenin güçlü bir biçimi olan araştırmaya değer veriyoruz. Buradan hareketle, deneysel ölçüm ve bilgisayar destekli hesaplamalı araştırma, verimli mühendislik çözümleri arayan sürdürülebilir araştırma yöntemlerimizin temelini oluştururken; iklim dostu ve sürdürülebilir bölgesel kalkınmaya katkıda bulunmak üzere, araştırma yoluyla teknik birikimi (know-how) gerçek sanayi uygulamalarına aktaracak yeni sorular sormaya devam ediyoruz.

Yapay Zeka Uygulamaları

Yapay zeka yöntemleri; hızlandırılmış bir iş akış tahmini elde etmek, anlayışı geliştirmek, analizleri optimize etmek, yeni sorular sormak ve yeni cevaplar aramak için disiplinler arası araştırmalarda etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Böylece, başarılı bir insan-bilgisayar etkileşimi yaklaşımı yanında; “Ne yapılıyor?”, “Kim Tarafından?”, “Neden?” ve “Nasıl?” unsurlarına dayalı kolektif bir istihbarat sisteminin kurulmasına imkan sağlamaktadır. Araştırma ve geliştirme çalışmalarımızda, deneysel veriler ve geleneksel hesaplama mühendisliği ile birlikte karmaşık yapay zeka yöntemlerini de başarıyla uyguluyoruz.

Yüksek-Performanslı Malzemeler

Malzemelerin bir sonraki sürdürülebilirlik sınırının üstesinden gelmek; yüksek performans, artırılmış kullanım ömrü ve yenilikçi işlevler gerektirir.

Uzmanlarımız, kumaş geliştirmeye yönelik yenilikçi kavramları kullanarak yüksek performanslı malzemelerin tüm tedarik zincirini araştırır ve ayrıca makine tasarım ve ilgili süreçler ile gelişmekte olan üretim teknolojilerini iyileştirmek için ileri hesaplamalı optimizasyon yöntemleri uygular.

Enerji

Çevre dostu hidrojen ekonomisine doğru gidilirken, Power-to-X (elektrik enerjisinden sentetik yakıtlar ve hammaddelerin üretimi) zincirinde ortaya çıkan teknolojiler önemli bir rol oynamaktadır. 2030 ve sonrası için CO2 hedeflerine ulaşmak, üretim, dağıtım ve kullanım ve uygulamalar yoluyla enerji zincirinin tipik aşamalarını birbirine bağlamak için disiplinler arası araştırma ve geliştirme yanında, sektörler arası değişiklikler gerektirir. Bilimsel ekip üyelerimiz, on yıldan fazla bir süredir rejeneratif kaynaklardan elde edilen, iklim açısından nötr yeşil hidrojen teknolojilerine odaklanan çalışmalar yapmaktadır. 

© DeepTech Engineering

Wir benötigen Ihre Zustimmung zum Laden der Übersetzungen

Wir nutzen einen Drittanbieter-Service, um den Inhalt der Website zu übersetzen, der möglicherweise Daten über Ihre Aktivitäten sammelt. Bitte prüfen Sie die Details und akzeptieren Sie den Dienst, um die Übersetzungen zu sehen.